SINGULARCH: ov–a (Praha, CZ)

Čerstvé Ovocie a Archtung vás srdečne pozývajú na prednášku českého architektonického ateliéru ov–a spojenú s diskusiou Generácia 30+:
SINGULARCH: ov–a (Praha, CZ)
15.12.2020 | Online prednáška a diskusia na Facebook profile ČO – Čerstvé Ovocie | @cerstveovocie
"Pro každý projekt hledáme jednotící koncept, který lze vyjádřit logem, a který nás vede v průběhu další práce až k realizaci stavby."
Ateliér ov-a (Opočenský Valouch architekti) si za svoju pomerne krátku dobu existencie získal oprávnenú pozornosť laickej a odbornej verejnosti. Ich návrhy sú charakteristické jasným konceptom a kvalitným spracovaním detailov. Zo všetkých ich prác môžeme vymenovať tie najvýraznejšie: komplex apartmánových hotelov Svatý Vavřinec v Peci pod Sněžkou, nové sídlo firmy Lasvit v Novém Boru alebo prepojovací mosty budov VŠCHT v Prahe.
Pri kladení správnych otázok sa v architektonickom fachu stretávame pri riešenom projekte s objavovaním pragmatických a pravdivých, no zároveň unikátnych odpovedí. Jedným z dôležitých aspektov je teda práve dialóg a spoločné úsilie architekta a investora. Tohto pravidla sa držia naši susedia z Pražského ateliéru ov-a, ktorý založili v roku 2007 Jiří Opočenský a Štěpán Valouch. Popri vedení vlastnej kancelárie sa venujú zároveň výučbe na FA ČVUT, v praxi zase spoločne neprestajne prehlbujú svoje poznanie spoluprácou v stálom okruhu špecializovaných profesistov.
ov–a: Štepán Valouch a Jiří Opočenský
ov–a: UHOĽŇA / VŠCHT / Praha
ov–a: LASVIT / Nový Bor / 2019
ov–a: Aparthotel Sv. Vavrinec / Pec pod Sněžkou / 2013

Pred hlavnou prednáškou sa uskutoční diskusia s podtitulom " Generácia 30+". V dnešnej dobe vzniká mnoho ateliérov reprezentovaných novou vlnou mladých architektov. Túto generáciu tvoria mladí ľudia so skúsenosťami v praxi renomovaných ateliérov slovenskej scény. Generácia 30+ svojou vlastnou cestou prináša svieže a nové impulzy. Ako vníma architektúru táto vrstva? Aké sú ich ciele, aké majú limity, v ktorej sfére sa im darí najviac a akú majú predstavu o budúcnosti v architektúre? 15. decembra sa porozprávame v „preddiskusii“ Generácia 30+ s ateliérmi KILO / HONČ a Kuklica Smerek Architekti + Hubinský (v zastúpení Peter Kuklica a Juraj Hubinský), moderuje Martin Zaiček.
PROGRAM: SINGULARCH 2020
15.12.2020 / Online prednáška a diskusia na Facebook profile ČO – Čerstvé Ovocie | @cerstveovocie
19:00 / KILO / HONČ | Kuklica Smerek Architekti + Hubinský
Online diskusia na Facebook profile ČO – Čerstvé Ovocie | @cerstveovocie / Diskusia v slovenskom jazyku.
20:00 / ov–a (Praha, CZ) | Štepán Valouch a Jiří Opočenský
Online prednáška na Facebook profile ČO – Čerstvé Ovocie | @cerstveovocie / Prednáška v českom jazyku.

dátum: 12.12.2020
autor: Martin Brix